خوشا به قربانگاه عشق رفتن

داریم یواش یواش به روز عید نزدیک می شویم.آنهم چه عیدی،عیدی که تقریبا وبین بچه های آن زمان باغشاه بهترین وشیرین ترین عید بود.عیدی که معروف بود،عید قربان. قربانی کردن توسط اکثر اهالی باغشاه مرسوم بود وآنان که وضع خوبی داشتند گوسفند قربانی می کردند وآنها که بضاعت تهیه گوسفند را نداشتند در حد واندازه کمتری ظاهر می شدند. بالاخره همه در این عید نبوی خود را نشان میدادند وهرکس به طریقی.

واقعا اعتقادات وباورهای دینی مردم در آن روزگار قوی تر بود حتی یاد دارم بعضی ها می گفتند اگر خروس یکساله هم باشد وقربانی کنی قبول است.شیر برنج،نان روغنی،حلوا، خرمابریز وچیزهای دیگری که در این ایام رسم بود.البته بعضی هاهم دو نوع قربانی میدادندو می گفتند گوسفند قربانی برای زنده هاست وچیز دیگری درست می کردند ومی گفتند متعلق به رفتگان است وفاتحه می خواندند.

نهایتا همه اینها باعث شده بود که ما عید قربان را خوب بشناسیم واگر به خاطر فراوانی خوراکی هم شده همیشه بیاد داشته باشیم.جادارد از همین جا درود بفرستم بر روان پاک همه کسانی که این آموزه های مذهبی را ملکه ذهن ما کردند وطلب مغفرت کنیم بر رفتگان واز بچه های باغشاه هم بخواهم هر طور شده امسال هم روز عید سری به باغشاه بزنند.پیشاپیش عیدتان مبارک

/ 4 نظر / 22 بازدید
امین

سلام وبلاگ جالبی دارید. ممنون میشم به ما هم سری بزنید.

کامران

عید بر شما هم مبارک

متی

درود بر بچه های وحدتیه

محمد

سلام تبادل لينك ميكني اگه خواستي منو با نام سرگرمي لينك كنيد بعد خبرم كنيد تا شمارو هم لينك كنم