گذری بر روز مادر و روز پدر

بله عزیزان روز مادر با آن همه لطافت و دنیایی مهربانی و عشق گذشت و در پی آن روز پدر وارد شد و بدون اینکه یادی از زحمتکشان بی منت کنیم گذشت ، شاید تعدادی از شما عزیزان که هنوز مادر و پدرتان در قید حیات است حتی فرصت یک حضور و دست بوسی را نداشته اید و از امکانات بی عاطفه امروزی استفاده کرده و با یک پیام یا تماس دلی را به دست آورده باشید منتهی مطمئن باشید این دل بدست آوردن نیست بلکه بزرگی این پدران و مادران است که به روی ما نمی آورند و مهربانی و عاطفه خویش را در عین بی انصافی ما ، باز از ما بیچارگان دریغ نمی کنند و خود را خوشحال و راضی جلوه میدهند .

عزیزان باغشاهی جا دارد تا زمانی که به حسرت دیدار آنها گرفتار نشده ایم قدر این نعمات بزرگ خدا را بدانیم ، گرچه هر پدر و مادری عزیز و مهربان است و بزرگان ما شایسته تقدیر و قدردانی بیشتری هستند و بی منت ما را دوست دارند گرچه آنها لایق تکریم اند ولی اگر در عمل نگاه کنیم باز بزرگی آنها را می بینیم که آنها ما را تکریم می کنند و از خطاهایمان می گذرند . خدا رحمت کند مادران و پدرانی که دستشان از این وادی کوتاه شده و آرمیده اند و خداوند عزت دهد به بزرگانی که هنوز سایه کرمشان بر سرما جاریست .

مادران و پدران ما در عین عسرت از بدو تولد ما یا حتی خیلی پیشتر رنج دوست داشتن ما را در دنیای نداری و تنگدستی به جان خریدند و با صبر و تحمل هر سختی مایه آرامش ما را فراهم کردند . آری دوستان اگر لقمه حلال و دعای این عزیزان نبود بی شک ما هم حال این وضعیت را نداشتیم که مشغله را بهانه عدم حضورمان کنیم .

مادران باغشاه ، زندگان و مردگان ، امید عفو ما را با مهربانی و عاطفه همیشگی خودتان قرین نمائید و نیت و دعای خیرتان را از ما دریغ نکنید که در حال حاضر برای خود عددی شده ایم بیش از پیش به دعای شما محتاجیم .

پدران باغشاه ، ذره ذره خشت و گل باغشاه بوی مهربانی و محبت و رنج دستان بی رمقتان را به ما نشان میدهد و میدانیم که چه روزگاری را برای تأمین سعادت ما گذرانیده اید .

بانگاهی شرمسار و دلی غمین و دستانی ناتوان فقط و فقط از خدای متعال رضایت شما و سعادتتان را طلب می کنیم و میدانیم ما نالایق تر از آنی هستیم که جایگاه شما را درک کنیم . لاجرم عذر تقصیر ما از سر بیچارگی است و تنها امیدمان به دعای شما که ورد زبان هر پیرمرد باغشاهی است. . .  (( عاقبت به خیر شوید ))

/ 2 نظر / 19 بازدید
کامران

سلام..متنی زیبا،ساده و صمیمی..و به همین دلایل،تآثیر گذار...روان درگذشتگان شاد و سلامتی حاضران برقرار

عیسی

دست مریضاد واقعا پدران و مادران ما چقدر خوب وما چقدر بدیم اونا سرافراز و ما سرافکنده ... دیگه احتیاجی به تلفن ما هم ندارند یه جورایی با سر نزدن ما کنار اومدن